Obec Prosíčka, Horní Prosíčka 7
Ledeč nad Sázavou
584 01

HC Prosíčka - Hobby liga 2010/2011

Bodování hokejistů HC Prosíčka


HC Prosíčka – Kožlí 3:7(24.3.2011, Atos Arena)

A JE KONEC SEZONY. Dne 24.3. od 21 hod nás čekal druhý mečbol proti Kožlí. Všem bylo jasný, že tento zápas bude ještě těžší než předešlý a bylo jasný, že hrajeme o vše. Hra začala hned od začátku ve velkém tempu a šance se tvořily na obou stranách. První branku jsme sice vstřelili, ale nabyla nám uznána, přitom to byl regulérní gól. A to byl asi i zlomový moment celé série. Náhle soupeř během 2 minut dal na 2-0, a bylo jasný, že je zle. Druhá třetina začala stejně rychle a my moc potřebovali dát gól, ale místo toho soupeř udeřil znovu. Až ve 34 min vykřesal jiskřičku F. Vavřička, který se zmocnil puku a projel celým kluzištěm a snížil na 1-3, ale soupeř o další 3 minuty opět zavěsil a tak skončila i druhá třetina. Do třetí jsme šli skleslí a bylo jasné, že takové manko smazat a ještě proti takovému soupeři by byl opravdu zázrak. Ale stále jsme hráli a bojovali, ale ne a ne snížit, místo toho nám soupeř zasadil ještě tři záseky a bylo dobojováno. Od té doby soupeř trochu vypustil a my akorát v 57 a 59 min. korigovali. Konečný stav 3-7. Dohrálo se a vypukly emoce, protože každý team měl po jednom vítězství, ale postupoval soupeř protože TADY SE HRAJE PLAY OFF NA BODY A NÉ NA VÍTĚZSTVÍ. Jediná liga, která má takto nastavený systém. Trochu divný ne. Ale. Ale nebyli jsme jediný. Ale nemůžeme se na toto vymlouvat, prostě byli lepší a tak i postoupili. V tomto zápase jsme nehráli nejlíp a byli jsme hrozně moc vylučovaní a to nás stálo několik gólů a hrozný síly. Ale ani páni rozhodčí tento zápas nezvládli a podepsali se na něm. Máme to za sebou a musíme se pomalu připravit na nastávající ročník. Konečné 6 místo jsme museli hořce skousnout, protože jsme měli ambice do 3. místa. Tak snad příští ročník!!!! JEŠTĚ CHCI PODĚKOVAT VŠEM HRÁČUM ZA OCHOTU REPREZENTOVAT A FANOUŠKŮM ZA PODPORU Z TRIBUNY.

branky: Vavřička 1, Prášek 1, Kopecký 1
asistence: Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Kožlí 3:2 po nájezdech(21.3.2011, Atos Arena)

TAK NÁM TO ZAČALO. Nastal čas vyřazovacích bojů. Kvůli těmto bojům to hrajeme a celou sezonu se snažíme, abysme tyto vyřazováky zažili i s těmi boji a napětím. Dne 21.3. od 19.30 jsme nastoupili do svého prvního zápasu téhle fáze hry. Už v šatně bylo všem jasné jak důležitou roli hrajeme, že tento zápas nebude vůbec lehký. Hra hned od prvních vteřin začala ve velkém tempu, ale už ve 2 min. jsme otevírali score. Dali jsme první gól, což bylo velmi důležité. A už v 6 jsme přidali další a trochu z nás spadla ta tíha, ale bylo všem jasné, že tento zápas ještě zdaleka nekončí a tempo stále pokračovalo a soupeře tato situace vůbec nepodrazila. Stále bojoval a předváděl ukázkové akce, ale my také. Tak jsme 1. třet. vyhráli 2-0. Do druhé jsme nastoupili ve stejném tempu, ale ve 22. min nám soupeř zasadil první zásek. Hra pokračovala stále na plné otáčky a oba teamy předváděli pěkné akce i když jsme v této třetině byli o něco horší, ale bylo to i tím, že jsme se nechali často vylučovat, ale branka ani na jedné strany nepadla a tak byl stav po 40 min. 2-1. Do třetí třetiny šli oba teamy naplno a všem bylo jasné, že každá chybička může tento zápas rozhodnout. A ve 46 min to byl soupeř, kdo byl šťastnější a srovnal. Od té doby byla hra trochu opatrnější a gól by rozhodl celý zápas. I když od toho vyrovnání jsme byli o něco lepší než soupeř. A tak v 56. min nám to vyneslo naději. Bíc byl hákovaný při samotném průniku na gólmana a tak bylo nařízeno trestné střílení. Ale to neproměnil a pořád bylo o co hrát. Nakonec obě mužstva výsledek ubránila a stav po 60 min byl 2-2. Dle regulí byly nařízeny nájezdy. Jako první se rozjel Fanda a proměnil, soupeř neproměnil, a tak druhý od nás jel Roman a také zužitkoval, soupeř mečbol neodvrátil a tak jsme brali výhru 3-2 SN. Po zápase jsme poděkovali našim fandům a ve čtvrtek se těšíme znovu.

branky: Hoskovec 3
asistence: Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Vilémovice 5:0 kontumačně(17.3.2011, Atos Arena)

Dne 17.3. nás čekal poslední zápas tohoto kola i celé sezony v základní části. Soupeř se dostavil bez gólmana a tak jsme se dohodli na kontumační výhře 5-0. A tento zápas jsme brali spíš jako trénink a přípravu. V konečném pořadí po základní skupině jsme skončili na 4. místě a v PLAY OFF budeme hrát s teamem na 5. místě a to nám přihrálo KOŽLÍ! Hrají se vždy dva zápasy a abysme šli dál, musíme tyto zápasy vyhrát. Tento duel bude dost nadupanej a asi i napínavý. První mečbol nás čeká v pondělí 21.3. od 19.30. Doufám, že nám pomůžou i naší fandové!

branky:
asistence: .

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Chřenovice 4:3(10.3.2011, Atos Arena)

Dne 10.3. jsme nastoupili do předposledního zápasu základního kola tohoto turnaje proti Chřenovicím. V předešlých zápasech se nám vždy na tohoto soupeře dařilo, akorát ten poslední museli rozhodnout nájezdy, a tak jsme nic nechtěli podcenit. Soupeř na nás vyrukoval s posilou v bráně, ale to nás neodradilo hrát naši hru. Už v 5 min. jsme otevírali score, hra se hrála na obou stranách, ale více jsme na puku byli my, ale více jsme z první třetiny nevytěžili. Druhá třetina začala stejně a my potřebovali druhý gól pro větší klid ve hře, a to v 25 min. přišlo. Ale soupeře to nezlomilo a o 3 min déle snížil na 2-1. Sice jsme byli celou dobu lepší team ale gól jsme nemohli propasovat za záda gólmana, naopak soupeř ve 38 min udeřil, a to nebylo příjemné do šatny. Do 3 třet. jsme šli se smíšenými pocity jak tento zápas dopadne? Na puku jsme se sice více drželi my, ale soupeř stále kousal a n enechal nám zbytečně kus ledu. Až ve 44 min. se nám podařilo propasírovat další branku ke které přibyla další šťastná ve 48 min. Bylo nám jasné, že tento zápas ještě není vyhraný a tak se stále hrálo o vše, což ve 52 min. přineslo soupeři šanci. Po těch všech výkyvech jsme se trochu semkli a už soupeři nedovolili skórovat, ačkoli nás trápil do posledních vteřin, a tak konečné score 4-3 jsme brali za podařené. Tento zápas nebyl moc pohledný a do poslední minuty se hrálo o vše. V tomto zápase se rozhodčí celkem podepsal a známku bych tak ocenil na 4-, 2 góly vůbec neviděl a uznal je, alespoň je rozdělil každému teamu. Naší posunutou branku min. 30 sec. také nezaregistroval a z toho padnul také gól. Doufám, že tento zápas si zapamatujeme a začneme hrát lépe, protože i ROZHODČÍ dokáže zdramatizovat zápas! V PLAY OFF to takto nemůže pískat!!!!

branky: Kopecký 2, Potěšil 1, Vála 1
asistence: Vála 2, Hoskovec 2, Ostatnický 1, Malimánek 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Kovolak 7:2(6.3.2011, Atos Arena)

Dne 6. 3. jsme nastoupili do svého již 22. zápasu tohoto ročníku proti nevypočitatelnému KOVOLAKU. Předchozí tři prohry v řadě nás stály silný propad tabulkou z 2. místa na 6. a tak jsme tuto šňůru potřebovali zastavit. I v šatně jsme si řekli, že jestli dnes prohrajeme tak si ani PLAY OFF nezasloužíme. Do zápasu jsme nastoupili vcelku dobře naladěni a jenom jsme potřebovali vstřelit 1 gól. Zápas začal celkem vyrovnaným bojem avšak skóre jsme v 9 min. otevírali my. Stále se bojovalo a dokonce po naších chybách jel soupeř sám 2 na brankaře, který nás však podržel. A tak 1 třet. skončila 1-0. Do druhé jsme nastoupili ve stejném tempu, ale rychle jsme potřebovali dát uklidňující gól, který ve 24 min přišel, avšak ve 30 min soupeř snížil a pořád bylo o co hrát. Ve 35 min. se nám podařilo zavěsit a ve 40 min. po pěkné akci odskočit o 2 góly a trochu hru přelít na naší stranu. Od té doby jsme celkem hru kontrolovali a i obrana začala více vyjíždět a ve 45 mim. nám to vyneslo další gól. Druhou třet. jsme vyhráli 3-1 a to nám moc pomohlo. Do třetí jsme vyrazili lehce namotivovaní a chtěli zlepšit už tak pokažené score z předešlých zápasů. Hra trochu zpomalila, ale stále se hrál krásný,čistý hokej. V 51 min. se blýskla 1 pětka za přispění obrany hezkou kombinací a odskočili jsme ještě víc. V 55 min. už jenom soupeř korigoval a my ještě v 58 min zvýšili svůj náskok. A tak jsme 3 třet. vyhráli zase 3-1. Konečný výsledek 7-2 nás potěšil, ale pořád je to málo, a stále musíme bojovat, abychom ty ztracené zápasy dohnali a ještě musíme čekat na výsledky ostatních. Teď už musíme bojovat jako by byl každý zápas Play off. A tím se i na tyto vyřazovací boje připravit a nezklamat sebe i naše věrné fanoušky!!!

branky: Vála 3, Prášek 2, Hoskovec 1, Vavřička 1
asistence: Hoskovec 3, Vála 1, Vavřička 1, Potěšil 1, Ostatnický 1, Krepčík 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Hněvkovice 2:3(28.2.2011, Atos Arena)

Poslední den v únoru nás čekala odveta proti zákeřnému soupeři z HNĚVKOVIC. S tímto soupeřem máme poslední zápasy vyrovnané a nachází se na podobných pozicích jako my a tak bylo jasné, že to bude hra o cenných 6 bodů. Hra začala ve svižným tempu s drobnými dohrávkami ze soupeřovi strany, ale to je u nich normální a jsou tím známí. Hra se přelévala na obě strany a na první gól se čekalo až do 19. min. pro nás a tak skončila i druhá třetina. Do druhé jsme šli se stejným nasazením a potřebou ještě pooskočit, ale soupeř ve 22 min srovnal. Hrál se celkem rychlý hokej a oba týmy chtěly zavěsit. A ve 25 min. se to soupeřovi podařilo, nezlomili jsme se však a ve 29 min jsme srovnali. Zbytek třetiny se dohrával s drobnými potyčkami a obě strany chtěly dát uklidňující branku a to se už nestalo. Za stavu 2-2 jsme nastoupili do třetí třetiny a všem bylo jasné, že kdo dá gól tak asi vyhrál. Hrálo se o dost a tak nikdo nechtěl udělat chybu a dohrával se každý puk. V 50 min. přišla chyba při vyhazování puku z našeho pásma, soupeř se zmocnil puku a za přispění našeho gólmana proměnil. Nevzdali jsme hru a naopak ještě více jsme začali bojovat a chtěli vyrovnat, gólmanovi jsme před brankou zavařovali, ale ne a ne gól. Soupeř se nakonec ubránil, můžou poděkovat hlavně gólmanovi, neboť ten jim vyhrál zápas. Tento zápas byl vyrovnaný a rozhodlo štěstí a slepený gól. Soupeř opět nepřekvapil a byl zase ten neztrestanější, jako bývá u nich zvykem. Měli jsme na víc než na výsledek 2-3, ale to tak někdy bývá, a propad tabulkou je už smrtelný a těžko se budeme z toho dostávat. Sen o pěkné 2. pozici pro nastávající PLAY OFF se nám pomalu rozplývá, a teď budeme rádi za jakoukoli výhodnější. Z této šňůry proher se musíme ponaučit a bojovat, a bojovat, a celý team se musí sevřít za lepší výsledek.

branky: Kopecký 1, Potěšil 1
asistence: Hoskovec 1, Prášek 1, Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – OUALITA 0:4 (21.2.2011, Atos Arena)

Dne 21. 2. jsme šli do dalšího zápasu tohoto kola proti teamu QALITA. Předešlý duel nám soupeř daroval kontumačně, tak jsme tento zápas chtěli vyhrát hokejově. Všechny předešlé duely jsme vyhráli a na tuto šňůru jsme chtěli navázat. Hra začala celkem ve velkém tempu a už v 11 min. otevíral soupeř skóre. Nechtěli jsme nic podcenit a rychle vyrovnat, šance jsme měli, ale nic nám tam nespadlo a tak jsme 1 třet. prohráli 0-1. Do druhé jsme nastoupili se stejným úkolem a ještě něco přidat navrch. Šance jsme měli, ale ani soupeř nezaostával a tak se hrálo komu to tam spadne, ale za celou 2 třet. se to nepovedlo ani jednomu teamu. A tak do 3 třetiny šli oba teamy se stejným úkolem dát gól, a to se ve 45 min podařilo soupeři a byl rázem na koni. Nic jsme nezahazovali a stále bojovali a potřebovali dát kontaktní branku,ale stále jsme nemohli najít recept na soupeře a místo toho nám v 50 min. přidali další zásek. To nás nadobro podlomilo a už jsme víceméně hráli o to soupeři pokazit alespoň nulu, a místo toho nám zasadili 4. zásah a hra úplně vypnula a už jsme si přáli konec. Tento zápas se nám vůbec nepovedl, nenašli jsme recept na soupeřovu hru, a tato druhá prohra znamenala silný propad už tak našlapanou tabulkou. Doufám, že se to už nebude opakovat.

branky: -
asistence: -.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – VARIEL 2:4 (15.2.2011, Atos Arena)

Dne 15. 2. jsme nastoupili do další odvety proti VARIELU. Po předchozím povedeném zápase jsme šli s tím, že na to musíme navázat, neboť i předchozí duely vždy vyšly nám. Hra začala hned ve velkém tempu s hrou nahoru, dolu, ale první gól vstřelil ve 12 min soupeř. Stále se bojovalo stejně a ještě ve 20. min jsme vyrovnali a první třetina skončila 1-1. Do druhé jsme šli posilnění vstřelenou brankou ve 20. min a potřebovali jsme přidat další pro náš klid, do 33. min se stále hrálo nahoru dolu, se šancemi na obou stranách, až v tu chvíli to tam soupeřovi spadlo a ještě ve 38 min přidal další. a 2 třet. jsme prohráli 0-2. Do 3 třet. se lépe nastupovalo soupeři, protože vedl o 2 branky. Hra stále pokračovala ve velkém tempu a my potřebovali co nejdříve skórovat, což se nám ve 45 min. podařilo, nakoplo nás to a chtěli jsme srovnat. Od té doby jsme začali ještě více hrát a stále nám to tam nechtělo spadnout, ještě zbyl nějaký čas, ale pomalu se krátil. V 56 min. nám to tam spadlo tak, že jsme si vstřelili vlastence a bylo dokonáno. Soupeř už skóre ubránil a konečný stav 2-4. jsme museli skousnout. Zápas to byl vyrovnaný, rychlý se spoustou šancí na obou stranách.

branky: Ostatnický 1, Kopecký 1
asistence: Hoskovec 1, Prášek 1, Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – INTEX 4 : 0 (8.2.2011, Atos Arena)

Dne 8. 2. 2011 jsme nastoupili po jednodenní pauze do dalšího a mnohem atraktivnějšího utkání proti věčnému rivalovi zvaný INTEX. Před začátkem zápasu jsme měli smíšené pocity, jak tento zápas dopadne. Ale tento stav jsme si na led nepřenesli a od začátku se hrál útočný, rychlý a zajímavý zápas. Oba teamy hrály na maximum a oba potřebovali dát ten první uklidňující gól. Hra se přelévala na obě strany se zajímavými akcemi, ale gól žádný. Tak skončila 1. třet. 0-0. Druhá třetina začala stejně ostře, ale pro nás lépe, protože ve 21 min. jsme konečně otevřeli skóre a to nás dostalo trochu na koně. Ve 25 min. jsme přidali další gól, a ve 29 min jsme udeřili potřetí. Soupeř však nic nevzdával a po celou dobu bojoval naplno, vytvářel si akce a stále chtěl změnit skóre. Druhou třetinu jsme tedy vyhráli 3-0. Do třetí třetiny jsme šli ve stejném stylu,v lepší pohodě, a případně ještě přidat branku a hlavně uhlídat gólmanovi nulu. I když ještě na tuto myšlenku byl dlouhý čas a ještě proti takovému soupeři. Soupeř stále bojoval a nenechával nám zbytečně kus ledu, stále nám provětrávali gólmana, ale ani mi jsme hru nezavřeli. Až do 52 min., kdy nám soupeř daroval přesilovku a my jsme ji po 30 sec. zužitkovali a tím jsme soupeře nadobro zlomili. Od té doby hra vypustila a dohrála se v pomalejším tempu, ale stále jsme museli střežit naší první nulu soupeře. Nakonec jsme to zvládli a udělali pěknou tečku za záživným utkáním. Toto utkání bylo opravdu záživné, rychlé, plné hokeje a ne řezby. I když výsledek tak nevypadá, na tento výsledek jsme se poctivě nadřeli a takto by měly vypadat všechny utkání a tak se nechá hrát i PLAY OFF. Celý team šlapal, vydával za sebe vše, obrana minimalizovala chyby a i proto udělala dva body, CHVÁLÍM, a gólman nás stále držel. Celkově jsme v tomto zápase šlapali jako JEDEN TEAM a tak to i na ledě vypadalo (obrana 2 body, využitá přesilovka, gólman nulu). Doufám, že to tak pojede i nadále, a jen tak máme šanci na úspěch.

branky: Vála 1, Hoskovec 1, Kubíček 1, Potěšil 1
asistence: Vála 1, Hoskovec 1, Kopecký 1, Kubíček 1, Malimánek 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – HC Kamenná Lhota 4 : 3 sn. (6.2.2011, Atos Arena)

Dne 6. 2. 2011 jsme šli do další odvety proti soupeřovi z Kam. Lhoty. Proti tomuto soupeři se nám dlouhodobě daří a tak jsme chtěli na to navázat. Skóre jsme otevírali už v 5 min., ale hokej to nebyl moc pohledný. Soupeř ještě ve 20 min srovnal a v druhé třetině se jelo znova od nuly. Dlouho se hrálo bez branek a všichni potřebovali dát gól pro uklidnění a to se podařilo až ve 35 min., jenže soupeř o 2 min později znovu srovnal a šlo se do 3 třet. za nerozhodného stavu. Potřebovali jsme dát co nejdřív gól a třeba i další, aby se team uklidnil. Na gól jsme nakonec čekali do 49 min. a hrozně jsme chtěli přidat další, jenže místo toho udeřil soupeř v 55 min. a opět srovnal. A to nebylo vůbec dobře, ale zase nás to nabudilo a těch posledních 5 min. jsme předváděli pěkný hokej, rychlý, zase ten NÁŠ. Ale vyneslo nám to pouze tyčku, a tak se šlo na nájezdy. Letos už po třetí, a tak jsme potřebovali shodit ze sebe to prokletí a konečně je vyhrát. Dle pravidel začínali domácí a to byl soupeř. Ten neproměnil, my ano 0-1, 2. série 0-1. a třetí série nemusela proběhnout. Konečně jsme prolomili smůlu zvanou SN. Ale tato výhra moc netěší, protože měli jsme na to vyhrát za 3 body, ale podlehli jsme hře soupeře a tím jsme přestali hrát náš útočný hokej a to nás zlomilo. Bylo to takové pomalé, nezáživné a i pro diváka neatraktivní utkání. Pro příště se to nesmí opakovat a MUSÍME TO BÝT MY, KDO VNUTÍ SOUPEŘI NAŠÍ HRU!!!

branky: Vála 2, Kopecký 1, Hoskovec 1
asistence: Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Stav. Mutl 1 : 5 (24.1.2011, Atos Arena)

Dne 24.1. jsme nastoupili do dalšího zápasu s předložkou NEJ.... , další team z Kutnohorska STAV. MUTL. Tento team za celou dobu ztratil pouze 5 bodů a tak nám bylo jasné, že tento zápas bude hodně, hodně těžký! Do zápasu jsme nastoupili velice špatně, když jsme už ve 2 a 4 min. dvakrát kapitulovali a zápas nevěštil nic dobrého. Oba tyto góly jdou na adresu gólmana, protože tyto góly mohl chytit. Jak jsme blbě začali, tak nás to provázelo celou třetinu, nehráli jsme špatně, ale ty góly nás sráželi dolu. Do druhé třetiny jsme nastoupili mírně rozhádaní po předchozí výměně názorů ve vlastním teamu, a na hře to neslo poznatky, sice ve 28 min Roman snížil, ale to bylo z naší strany vše, soupeř nás stále proháněl a využíval naše chyby, druhá třetina skončila 3-1, když soupeř ve 40 min přidal další ránu. Do třetí třetiny jsme šli mírně rozladění se smíšenými pocity a chtěli jsme udržet alespoň co nejmíň inkasovaných gólů a mít tento zápas za sebou. Byli jsme celkově horší team, gólman místo chytání věčně remcal, obrana nepodržela a nerozehrála pořadně puk a tak takhle vypadala celá třetina. Soupeř ještě v 45 a 52 min přidal poslední branky, a už jsem tento zápas chtěl mít za sebou. Konečný výsledek 1-5 byl spravedlivý, protože za předvedenou hru jsme si ani nic jiného než výprask nezasloužili. Tímto vzkazuji gólmanovi, že je v brance od chytání a ne od reptání a 3 góly připisuji jemu, je čas se zamyslet nad svými výkony. Obrana v tomto zápase také nezářila a bez pořádné rozehrávky dopředu, těžko může útok něco proměnit. Nejsme v útoku bezchybní, ale je to všechno o dobré a chytré rozehrávce. Celý team se musí z těchto zápasu poučit a zase hrát naši hru protože stav je vážný a s takovými výkony se PLAY OFF nevyhrává. Všichni si musíme zmoct na lepší výkony nebo musí přijít změny v kádru!!!

branky: Hoskovec 1
asistence: Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Dřevo Tvrdík 1 : 3 (17.1.2011, Atos Arena)

Dne 17.1.2011 jsme po týdnu opět nastoupili do jednoho z nejtěžších utkání tohoto kola, proti nepříjemnému soupeři z Kutnohorska - Dřevo Tvrdík. Věděli jsme, že tento zápas bude hodně těžký neboť tento soupeř po slabším začátku hraje velmi dobře a stále stoupá tabulkou výš a útočí na nejvyšší stupně. Do začátku zápasu jsme nastoupili dobře a i šance jsme vytvářeli, ale soupeř nás stále kousal. Do 16 min to byl celkem pěkný hokej se šancemi na obou stranách. Skóre jsme otevírali sice mi, ale do vlastní branky si ho poslal přímo gólman, který ničím neatakovaný chtěl rozehrát puk a místo toho si ho poslal do brány. A to byl zvrat celého zápasu, od té chvíle na nás ležela deka a rázem jsme se stali horším teamem. Ve druhé třetině jsme se chtěli vrátit do hry a zapomenout na ten VELKÝ KIKS. Ve 29 min. Roman sice srovnal, ale soupeř o pět minut zase zvýšil a tak druhá třetina skončila 1-2. Do 3.třet. jsme šli s tím že se pokusíme vyrovnat, ale hra co jsme předváděli nemohla žádné ovoce přinést, ležela na nás deka a soupeř byl všude dřív, lepší hrál a souhru, kterou předváděl jsme prostě nerozbili a tak jsme v 50 min. kapitulovali po třetí a to byl poslední hřebíček do naší rakve. Pak jsme už spíš jenom dohrávali a přáli si konec této VELKÉ TRAGÉDIE. Konečný stav 1-3 si soupeř zasloužil, neměli jsme na něho. Takhle to prostě nepůjde!

branky: Hoskovec 1
asistence: -.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – HC Kožlí 6 : 4 (11. 1. 2010, Atos Arena)

Dne 11.1. v 19.30 jsme nastoupili do odvety proti Kožlí a asi do jednoho z nejtěžších zápasů tohoto kola. Hra začala velmi velkým tempem a se spoustou šancí na obou stranách. Až do 15 min se hrálo pouze jenom na šance, až pak nám otevřel Vála score, které vydrželo pár minut a soupeř ještě na konci 1 třet. srovnal. Druhá třet. začala v podobném stylu a na další naše góly jsme čekali do 25 min, ve 27 min a 29 přidali další, a tak jsme během 4 min dali 3 góly. Soupeře jsme tím, ale nezaskočili a pořád nás velmi trápil a ve 37 min jim to přineslo branku. Ve 39 min. dal Bíc tak trochu kuriózní gól a 2. třet jsme vyhráli 4-1, ačkoli hra byla velmi, velmi vyrovnaná. Hned v 1 min. 3 třet. dal soupeř kontaktní branku a bylo pořád oč hrát a tempo bylo stále velmi rychlé. Soupeřova houževnatost nepomíjela a ve 45 min jim vynesla ovoce. Hra stále pokračovala ve velmi útočném hokeji, ani jedna strana nechtěla udělat chybu a hrálo se stále o velmi těžké 3 body. V 59 min jsme šli do oslabení a začaly nám velmi těžké minuty, ale celkem jsme to zvládali, po sléze získal soupeř útočné pásmo a poslal hru do POWER PLAY (hra bez brankáře) a puk se dostal k Válovi, který zavěsil do prázdné brány a tím pečetil svůj hattrick a uzavřel score 6-4. Tento zápas byl velmi rychlý, hokejově čistý, hrálo se v něm o body do posledních vteřin, a i pro fanoušky byl velmi pohledný a napínavý.

branky: Vála 3, Kopecký 1, Ostatnický T. 1, Prášek 1
asistence: Hoskovec 2, Kopecký 1, Vála 1, Ostatnický T 1, Potěšil 1, Vrzáček 1..

Míra Potěšil


HC Prosíčka – HC Kometa Havlíčkův Brod 5 : 1 (4.1.2011, Atos Arena)

V Novém roce nám začalo 2. kolo LHHL. A hned 3. ledna nás čekala odveta proti teamu KOMETA Havl. Brod. Zápas začal hned od prvních vteřin velmi rychle a byl hokejově pohledný. Šance byly na obou stranách, avšak už ve 3 min po pěkné akci 2. pětky jsme otevírali score. Po pár minutách hrál soupeř přesilovku a v 7. min jí zužitkoval a bylo srovnáno. Nás to nezlomilo a pořád jsme hráli útočný hokej a předváděli pěkné akce, které v 16 min přinesli další gól, a tak jsme 1. třetinu vyhráli 2-1. Do 2. třetiny jsme šli v plném nasazení a při chuti na další góly. To se nám dařilo a pěkné akce jsme tvořili a to díky i obraně a v 29 min jsme zvyšovali na 3-1 a tak skončila i 2. třetina. Do 3. třetiny jsme šli s tím, že nesmíme dostat gól a třeba i nějaký vstřelit. A to se nám celkem dařilo, i když soupeř byl houževnatý a bojoval do posledních vteřin a dokonce jsme přežili 2 min oslabení 5 na 3. Ve 47 min jsme přidali další gól a tím soupeře úplně zlomili a i tempo polevilo. Ještě 5 min před koncem jel Bíc sám na gólmana, byl nedovoleně zastaven a bylo nařízené trestné střílení, které Bíc zužitkoval pouze do tyčky. Škoda. Ještě v 59. min. udeřila 1 pětka a stanovila konečné score na 5-1. Tento zápas byl opravdu rychlý, tvořily se v něm pěkné akce a někdy jsme doslova soupeře zamkli v jejich pásmu. Musím také pochválit obranu za dobrou hru, i za podporu s útokem a i pro to nastřádala 3 body. Pochvala patří i našemu gólmanovi Jirkovi, že propustil za záda pouze jeden gól, za který nemohl. Ale stále čekáme na tu nulu. Snad příště.

branky: Vála 2, Ostatnický 1, Kubíček 1, Kopecký 1
asistence: Hoskovec 2, Vála 1, Kopecký 1, Potěšil 1, Kubíček 1, Borovský 1..

Míra Potěšil


HC Prosíčka – HC Chřenovice 4 : 5 po nájezdech(7.12.2010, Atos Arena)

Dne 7.12. v 19:30 jsme nastoupili do předposledního zápasu 1. kola proti Chřenovicím. Zápas jsme začali dobře se spoustou šancí a také z toho nám padl už ve 3 min. první gól. Ale také soupeř nenechal na sebe dlouho čekat a v 7 min. srovnal. Šance jsme vytvářeli a z toho nám padl ve 20 min gól a první třet. jsme vyhráli 2-1. Do druhé třet. jsme šli s tím, že musíme pokračovat v náporu a proměňovat více naše šance. Jenže soupeř ve 24 min. udeřil a srovnal. Šance jsme měli, ale neproměňovali jsme je a stav po 40 min. byl 2-2. Do 3 třet. jsme šli s divnými pocity, jak tento zápas skončí. A také soupeř ve 43 min zvýšil a bylo úzko, ale nepoložili jsme se a bojovali a z toho nám padl v 46 min. gól. Jenže soupeř hrál svojí hru a mi ji nedokázali dokonale přečíst a zase jim z toho padl gól a trochu nás to sesypalo, protože chybělo 6 min. do konce. Nevzdali jsme se však a 3 min před koncem srovnali na 4-4. Řekli jsme si, že tento výsledek už musíme ubránit a nechybovat, a to se také povedlo. Zápas tak došel až na nájezdy a ty se nám zase nepovedly a prohráli 4-5 na SN. V tomto zápase jsme střelecky a šancemi soupeře přestříleli, ale nakonec jsme byli rádi za bod. Nenašli jsme recept na jejich bránící hru a tím ztratili 2 body. V minulosti jsme proti tomuto soupeři neprohráli a o to to bylo větší překvapení.

branky: Hoskovec 2, Vála 1, Potěšil 1
asistence: Vrzáček 1, Ostatnický 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Kovolak 5 : 1 (2.12.2010, Atos Arena)

Dne 2.12.2010 od 19:30 jsme nastoupili do Našeho 10. zápasu této sezony v 2. LHHL. Čekal Nás zápas proti Kovolaku, jelikož s tímto soupeřem jsme měli v minulosti kolísavé výsledky, nechtěli jsme nic podcenit a od začátku hráli naší hru. Už ve 3. min. jsme otevírali hru, což nám pomohlo. V 15. min. jsme přidali ještě další gól a 1. třetinu jsme vyhrály 2-0. Do 2. třetiny jsme šli s tím, že budeme pokračovat ve stejném stylu jako v první dvacetiminutovce. Ale soupeř nás překvapil v první minutě druhé třetiny a snížil na 2-1. Nás to však nezlomilo a o další 3 minuty jsme přidali další branku. Soupeř stále bojoval a kousal, ale už víc v druhé třetině nedokázal. Do 3. třetiny jsme nastupovali s tím, že budeme pokračovat ve hře jakou jsme hráli a zkusíme přidat další góly abychom si vylepšili skóre, a už žádný nedovolíme soupeři. Ve 36. min. jsme přidali další a zároveň poslední branku tohoto utkání a bylo rozhodnuto. Zápas se hrál v dobrém tempu, se šancemi na obou stranách, ale i podle šancí i gólu jsme byli lepší. V tomto zápase zahrála dobře i Naše obrana a připsala si 2 body, ale dík patří i Našemu gólmanovi, který propustil pouze jeden gól. Jelikož s tímto soupeřem byly výsledky v minulosti kolísavé, vítězství 5-1 jsme brali jako pěkný výsledek. Tento zápas byl pohledný, bez potyček a v dobrém tempu. Takové zápasy se ne vždy vydaří.

branky: Vála 2, Kopecký 1, Potěšil 1
asistence: Vála 1, Malimánek 1, Šlosar 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Hněvkovice 3 : 4 po nájezdech (29.11.2010, Atos Arena)

Dne 29.11. ve 21:00 jsme nastoupili do dalšího zápasu proti dalšímu odvěkému soupeři z Hněvkovic. V předchozích duelech jsme takřka pokaždé braly body. Jelikož tento team se momentálně nachází mezi první čtyřkou tabulky, tak jsme šli do zápasu s tím, že tento team nás zřejmě potrápí a nebude to jednoduchý zápas. Hra začala ve velmi dobrém tempu a s dobrými šancemi. Skóre zápasu ale otevíral soupeř. Ale po pár minutách došlo ke srovnání, 1 třetina tak skončila 1-1. Na začátku 2 třetiny jsme zvýšili, ale po pár minutách zase bylo srovnáno. Bojovalo se na obou stranách, a z toho jsme ve 37 minutě zvýšili na 3-2. Do 3. třetiny jsme šli s tím, že nesmíme chybovat, dobře bránit a chodit do brány soupeře. To se nám vcelku dařilo, ale také jsme potřebovali přidat další uklidňující gól. Šance jsme vytvářeli, ale ani soupeř nezůstával po zadu. Do 59 min. jsme dobře bránili, útočili i bojovali za úspěch. Jenže to co se stalo v posledních vteřinách 3. třetině, to bude dlouho mrzet. Až moc jsme sledovali časomíru, přistupovali laxně ke hře a až slepě jsme mysleli na konec. A to se nám nakonec také MOC, MOC vymstilo, soupeř toho využil a vteřinu před koncem vyrovnal. A team najednou úplně zkolaboval. Dle pravidel byly nařízeny nájezdy a ani ty se nám nepovedly a brali jsme pouze bod. DOUFÁM,ŽE TENTO ZÁPAS BUDE OSTRAŠUJÍCÍ. Pohřbít zápas v posledních vteřinách, to je velká ZKÁZA!!!!

branky: Vála 1, Kopecký 1, Ostatnický 1
asistence: Hoskovec 2, Kopecký 1, Vála 1, Prášek 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – QUALITA 5 : 0 /kontumace/(22.11.2010, Atos Arena)

V magickém datu 22. 11. 2010 v 18:00 jsme nastoupili do dalšího hokejového klání. Čekal nás team HC QUALITA. Proti tomuto soupeři jsme v minulosti hráli 6x a vždy jsme brali body. Tento team se momentálně nachází na dně tabulky, ale jelikož stále obměňuje team, tak jsme nevěděli co čekat. Nechtěli jsme zaváhat a tak jsme se od prvních minut snažili hrát naplno, ale ani soupeř nic nevypustil. Hra byla v celku vyrovnaná se šancemi na obou stranách, až v 13 min. otevřel skóre Vála. Soupeř ještě stihl srovnat v první 20-ti minutovce. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme pokračovat v náporu a zkoušet střílet více na bránu. Vcelku se nám dařilo, ale i soupeř nebyl pozadu, ale ovace to nepřineslo. Až do 35 minuty byly šance na obou stranách. Jenže soupeř zahrál nedovoleným zákrokem a měl jít na trestnou, načež začal protestovat a pokřikovat na rozhodčího a akci zakončil napadením sudího. Sudí tento zápas dle regulí ukončil a kontumoval. A tímto nám připadly nevypocené a nevybojované 3 body. Z našeho hlediska bychom byli k soupeřovi soudnější a poslali bychom do sprch viníka a zápas dohráli. Ale regule jsou nastaveny a platí pro všechny stejně.

branky: -
asistence: -.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – VARIEL 9 : 4 (15.11.2010, Atos Arena)

Dne 15. 11. v 19:30 jsme po týdnu šli do dalšího zápasu ligy proti Varielu. S tímto soupeřem jsme se potkali v předešlých letech 4x a vždy se nám podařilo vyhrát, a na tuto šňůru vítězství jsme chtěli navázat. Už ve 2 minutě Roman otevíral skóre a o 5 min. déle přišla další branka a ve 13 min. třetí. Do druhé třetiny jsme nastoupili ve stejném tempu a tvořily si další šance, ve 35 min se ujala další střela a o 2 min další. Po 40 min jsme vedli už 5-0. Do třetí třetiny jsme si řekli, že se budeme snažit udržet naše 1. čisté konto, ale tento pokus se nezdařil, po několika minutách závěrečné 20-ti minutovky. Po hrubých chybách našich obránců padnul gól a o několik minut ještě další. Po tomto nezdaru ubránit nulu, jsme najednou začali vyjíždět ve 4 dopředu a z toho padly ještě další góly na obou stranách. Z jednoznačného výsledku byl najednou konečný výsledek 9-4. Výsledek to byl na oko příjemný, ale dostat za jednu třetinu 4 góly, to není dobrá vizitka. Z této 20-ti minutovky si musíme vzít ponaučení do dalších zápasů, protože ne vždy by to takto mohlo dopadnout. Zápas byl v rychlejším tempu, bez žádného úmyslu. Drobná vyloučení byla na obou stranách ale bez potyček. Někteří soupeři by si mohli vzít příklad!

branky: Hoskovec 3, Vála 2, Kopecký 1, Potěšil 1, Prášek 1, Krepčík 1
asistence: Kopecký 2, Vála 2, Ostatnický T. 2, Prášek 1, Malimánek 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – INTEX 6 : 2 (9.11.2010, Atos Arena)

Dne 9. 11. od 19:30. jsme nastoupili během dvou dnů do druhého zápasu proti Intexu. Všichni jsme věděli, že tento zápas bude zase jeden s těch nejtěžších. Všichni jsme šli do zápasu s tím, že odvěkého rivala musíme porazit za každou cenu. Každý zápas s tímto rivalem je pro nás vždy něco víc. Hned začátek začal ve velkém tempu a už v první minutě soupeř otevřel skóre a trochu jsme myslely na nejhorší. Ale nezlomilo nás to a bojovali jsme naplno. V první třetině jsme prohráli 0-1. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že když vydržíme v tempu a bojovnosti, tak to tam spadne, a to se v 25. min utě podařilo a o další 3 min jsme dokonce vedli, ale ne dlouho, soupeř rychle odpověděl. A Hrálo se znovu od nuly, o další tři minuty jsme opět vedli a přidali další branky, kterými jsme soupeře zlomili, a na to už nedokázal odpovědět. Druhou třetinu jsme vyhráli 5-1, až nečekaně. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nepolevíme a víc začneme bránit a vyvarovat se zbytečných chyb. Ve 45. minutě jsme ještě přidali poslední branku utkání a dostali jsme se do pohody a už i soupeř polevil v tlaku. Konečný výsledek 6-2 jsme brali za velmi úspěšný až nečekaný. Tato hra byla ve velmi velkém tempu s drobnými dohrávkami v mezích pravidel. Až na pár výjimek, které byly nad rámec pravidel, ale to k takto vypjatému zápasu patří. Tento zápas byl velmi pohledný a zajímavý i pro diváka. Hlavní dík patřil námi vypučenému brankáři O.Balkovy. Byl jedním z hlavních strůjců úžasného vítězství. Svými skvělým zákrokům držel team, a tím nás nechal stále ve hře.

branky: Hoskovec 3, Vála 2, Ostatnický T. 1
asistence: Kopecký 2, Vála 2, Hoskovec 1, Vavřička F. 1, Polívka 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka – Kamenná Lhota 11 : 2 (7.11.2010, Atos Arena)

Dne 7. 11. od 18.00 jsme nastoupili do dalšího zápasu ligy. Do tohoto zápasu jsme šli s tím, že je to povinná výhra, neboť na tohoto soupeře se nám vždy dařilo. Skóre otevřel už ve 2. minutě Kopecký. První třetinu jsme vyhráli 3:0. Do druhé jsme šli s tím, že nesmíme polevit a ještě třeba přidat další branky, což se povedlo a druhou třetinu jsme vyhráli s přehledem 5-1. Do třetí třetiny se nastoupilo ve velké pohodě a už spíš s tím, kdo dá tu 10. branku v utkání, což se podařilo a minutu před koncem ještě přibyla jedna. Třetí třetinu jsme vyhrály 3:1, a konečné skóre 11-2 bylo příjemné a vylepšilo nám skóre v tabulce. Tento zápas byl v dobrém tempu, ale ne v nejvyšším, hra byla čistá a bez kontaktu, vyloženě se hrál čistý hokej.

branky: Hoskovec 3, Vála 3, Kopecký 2, Ostatnický T. 1, Prášek 1, Malimánek 1
asistence: Hoskovec 4, Kopecký 2, Vála 2, Ostatnický T. 2, Malimánek 1, Krepčík 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka - Stav. MUTL 1 : 5 (25.10.2010, Atos Arena)

Dne 25.10. jsme nastoupili do svého čtvrtého a zároveň nejtěžšího zápasu tohoto kola proti STAV. MUTL. Hned první vteřiny úvodní 20 minutovky naznačily, že tento zápas bude ve velkém tempu s nečistou hrou a častými dohrávkami tělem, až provokacemi ze strany soupeře. Úvod zápasu se povedl lépe soupeři, byl rychlejší a lépe bruslil, ale také více hrál do těla. I díky tomu první třetinu vyhrál 0:2. Do druhé třetiny jsme nastoupili lépe a hned v jejím úvodu jsme snížily na 1:2, to nás nakoplo a začaly jsme celkově lépe hrát, ale další gól ve 2 třetině nám to nepřineslo, a to jsme přežili 2x oslabení 5 na 3. Třetí třetina začala oproti předešlýma dvěma pomaleji, ale s ještě větší hrou tělem a provokacemi ze strany soupeře, a hra se ještě více začala hrotit. Do 50 minuty byl stav stále 1:2 a snažili jsme se o vyrovnání, vytvářeli jsme si akce a soupeř na to začal reagovat ještě tvrdší hrou, kterou jsme už nesnesli a reagovali jsme podobně, opláceli jsme a to se nám vymstilo. Dostali jsme další 3 branky a to nás zlomilo. Dvě minuty před koncem se ještě sehrála bitka mezi Oťasem z Prosíček a Mužátkem od soupeře. Tím zápas skončil za stavu 1:5. Oba hráči dostaly STOP na 2 následující zápasy. Tento zápas byl hodně emotivní s hrou do těla a tím i nehezký pro diváka. Doufám, že se to už nebude opakovat, HLAVNĚ OD SOUPEŘE.

branky: Kopecký 1
asistence: Hoskovec 1, Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka - Dřevo Tvrdík 3 : 2 (14.10.2010, Atos Arena)

Dne 14. 10. jsme nastoupili do zápasu proti teamu DŘEVO TVRDÍK, jedním z nejtěžších soupeřů tohoto kola. Zápas začal velmi z ostra a s nějakými drobnými potyčkami. První branku jsme dali my, ale zanedlouho bylo srovnáno a dokonce se konkurence ujala vedení. Ale do konce 2. třetiny jsme ještě srovnali, a ve 3 třetině se hrálo o vše. Byla to hra se vším, co k tomu patří, nahoru, dolů, potyčky, hecování. Při tomto boji se dostal puk k Romanovi, a po samostatném úniku ukázkovou střelou pod horní tyč nedal gólmanovi šanci a ujali jsme se vedení 3:2. Poté jsme se více soustředili na bránění a snažili se co nejméně chybovat a více být na puku. Po velkém boji se nám podařilo výsledek uhájit a těžké a vydřené 3 body jsme brali my. Musím také vyzdvihnout našeho gólmana Zdendu (Zdeněk Venc), který svými jistými a pohotovými zákroky podržel team a tím nás nechal stále ve hře. Zdenda si vede výtečně, za 3 zápasy zatím obdržel 7 branek, což je krásné.

branky: Ostatnický T.1, Vála 1, Hoskovec 1
asistence: Hoskovec 1, Prášek 1, Potěšil 1, Kopecký 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka - Kožlí 7 : 3 (12.10.2010, Atos Arena)

12.10 jsme nastoupily do zápasu proti teamu KOŽLÍ. Tento zápas začal hned od začátku velkým tempem. První gól jsme dali sice my, ale první třetinu jsme prohráli 1:2. Ale hned první střídání ve 2 třetině se nám povedlo, dali jsme 2 rychlé góly a trochu uklidnili hru, přicházely další góly a hra se začala přelévat na naší stranu. Z konečného výsledku 7:3 jsme byli spokojení a ani jsme takový výsledek nečekali. Tento zápas byl bez potyček a hokejově čistý.

branky: Potěšil 2, Vála 2, Prášek 2, Kopecký 1
asistence: Ostatnický T 4, Hoskovec 3, Prášek 2, Potěšil 2, Vála 1.

Míra Potěšil


HC Prosíčka - HC Kometa Havlíčkův Brod 4 : 2 (4.10.2010, Atos Arena)

Dne 3. 9. 2010 zase začala Ledečská hobby liga. O den později, 4.10 od 21 hod., jsme nastoupili do prvního zápasu sezony. Čekal nás zápas s neznámým týmem KOMETA Havlíčkův Brod. Je to nováček, takže jsme nevěděli, co nás čeká... Hned začátek začal pěkně zostra, byl to pěkný čistý hokej dlouho bez gólů. Nakonec jsme vyhrály 4:2, i když jsme do 50 minuty vyhrávali 3:0, ještě to na konci bylo dramatické, ale Bíc (Tomáš Ostatnický) 2 min před koncem dal na 4:2 a uklidnil nás. V úterý nás čeká Kožlí, další staronový team tak uvidíme.

branky: Vála 2, Kopecký 1, Ostatnický T. 1
asistence: Hoskovec 3, Kopecký 2, Vála 1.

Míra Potěšil
Ziveobce.cz
.: Obec Prosíčka (Horní Prosíčka, Dolní Prosíčka a Nezdín), OÚ - Horní Prosíčka 7, Ledeč n.S., 584 01 :.